ברכת ראש העיר חיפה

 

שלום רב לכם ילדים יקרים, הורים סבים וסבתות

וברוכים הבאים לחיפה.

 

חיכינו, חיכינו וגם ציפינו והנה הוא בא.

 

שוב, בפעם ה – 27 נחגוג בשבוע חול המועד של חג הפסח, כאן בחיפה, את "פסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות הילדים". אין מי שלא אוהב תיאטרון. התיאטרון עולם קסום שהדמיון בו עולה לפעמים על כל מציאות.

 

שלושה ימים של קרנבל בינלאומי, הכולל כ - 200 הצגות ומופעים. חג נפלא של צבע, קול וצליל. חג היצירה העצמאית והמקורית של הצגות הילדים, חג לכל הילדים ולהוריהם. הכי חג שיש !

 

בפסטיבל השנה שגם הוא יהיה חגיגי ומיוחד יוצגו 10 הצגות מקור ו – 16 הצגות אורחות – הצגות חדשות בבכורות עולמיות.

 

השנה, הצגת הדגל תהיה "אם פתאום אפגוש אריה" שגם תפתח את הפסטיבל. הצגה מיוחדת "קולות" הנפלאה שהיא שיתוף פעולה בין תיאטרון זיקית לתזמורת תרשיחא, הצגה נוספת דו לשונית תהיה שמוליקיפוד, וכן אגדה אפריקאית. יש המון מה לעשות.

 

"מתחם פסטיבל" כולל את גן בנימין ורחבת התיאטרון העירוני שיהוו מרכז פעילות תוסס למופעי תיאטרון רחוב מחו"ל, דוכנים ויצירה. גם השנה, יופיעו אמני רחוב שהגיעו אלינו מבלגיה, אורוגוואי, צרפת, איטליה, ספרד, צ'ילה, גרמניה, הולנד וכמובן ישראל, דרכם נציץ לתרבויות רחוקות ואחרות ונכיר אותן.

 

חיפה, עיר האוהבת את הילדים ועיר שיש בה כל מה שילדים אוהבים. חופי ים חוליים, חורשות הכרמל הירוקות ושמורת החי-בר, מוזיאון המדעטק שבו ילדים יכולים לחוות ניסויים מדעיים ותופעות טבע, גן חיות , רכבל. ועוד המון דברים לעשות בחג.

 

אז בואו לחיפה, נשמח לארח אתכם. מצפה לכם חוויה אותה תיזכרו שנים רבות.

 

להתראות בחול המועד פסח בפסטיבל.

 

                                                                                                יונה יהב