הדרך לשמה

הדרך לשמה (הגדל)
שנה:
2013

קבוצת התיאטרון רות קנר

סיפורים מן הקלאסיקה של ספרות הילדים העברית בביצוע שחקני קבוצת התיאטרון

 

הסיפורים האלה נותנים ביטוי לכמיהתו של ילד לקרוא דרור לדמיונו, לבחון את גבולותיו וכוחותיו ולגלות את מה שמעבר לעולם המוכר לו.

ילדים קטנים חשים את העולם הסובב אותם בעוצמה רבה. עבורם כל דבר שהם חווים עטוף בקסם, מפתה ומפחיד כאחד, והם סקרנים מאוד, כמהים לחקור ולגלות את מה שמעבר למוכר להם, את כל מה שיש בדרך ל"שמה". לעיתים קשה להם להעריך את גבולות יכולותיהם וכוחותיהם. הם רואים עצמם בעת ובעונה אחת גם ככל-יכולים וגם כחלשים וחסרי אונים. במשחקי הדמיון שלהם הכל יכול לקרות, אבל גם במציאות הם מנסים את כוחם לפעמים במשימות בלתי אפשריות ולעיתים אפילו מסוכנות. גדולי הסופרים הכותבים לילדים יודעים לתת ביטוי למורכבות זו של נפש הילד, בסיפורי מסעות והרפתקאות המשלבים דמיון ומציאות. ספרות הילדים העברית משופעת ביצירות נפלאות כאלה. חלקן למרבה הצער כמעט ונשכחו ואנו מבקשים להחזיר להן את מקום הכבוד הראוי להן.

המופע הבימתי מבוסס על עולם שכולו מילים. קצבים ומצלולים, שעשועי לשון ועולמות שנבראים ביד הלשון. שחקני קבוצת התיאטרון רותמים את יכולותיהם המשוכללות בשימוש במילים כדי ליצור יחד עם ילדות וילדים עולמות של קסם במרחבים של דמיון.

בר ניווט לשוניות
יוצרים ושחקנים
 • אספו וסידרו: שלמה אריאל ורות קנר

  מספרים: טלי קרק, עדי מאירוביץ', רונן בבלוקי, שירלי גל-שגב

  עיצוב: כנרת קיש

  היגוי: טל הררי

   

  מכונית הקסמים - עפ"י סיפור מאת דליה רביקוביץ'

  הנער ביער - מאת ח. נ. ביאליק

  נעלי הפלא של רחלי - מאת פניה ברגשטיין

  פרק מתוך "עלילות מיקי מהו" לאברהם שלונסקי

  שׁוּשׁ - מסע הרפתקאות של סוסון ים - מאת שלמה אריאל

  עבור אל הלשונית הבאה
תיאטרון חיפה
שלום, איך נוכל לעזור לך?