פסטיבל 2014 יוצא לדרך!

פסטיבל 2014 יוצא לדרך! (הגדל)

הוועדה האמנותית של הפסטיבל, ובה משה נאור, המנהל אמנותי של התיאטרון, נורמן עיסא המנהל האמנותי של הפסטיבל, שחקן תיאטרון חיפה והיוצר יואב בר-לב והדרמטורג יהונדב פרלמן בחרה את המחזות המקוריים מתוך 145 מחזות שהוגשו (גידול של 100% לעומת השנה הקודמת).

 

המחזות שנבחרו הינם מפרי עטם של יוצרים צעירים שהשפה התיאטרלית שלהם הינה ייחודית והם יועלו בבכורה עולמית בפסטיבל ויקבלו תמיכה וליווי אמנותי.

 

 

ההצגה הפותחת של הפסטיבל השנה היא "מסע הדוד מקס", מחזה בחרוזים בעיבוד חדש של רן בכור ועידו קרן עפ"י יצירת המופת של ספר הילדים מאת חנוך לוין בבימויו של רן בכור ולחנים מקוריים מאת יוני רכטר. הרפתקאותיו המופלאות של הדוד מקס שנדד בדרכים להציל ממלכה ומצא את אביו. הוא מדלג בין קיסרים, מלכים ודרקונים, בין החיים לבין הקרקס ובדרך מגלה דברים מפתיעים על עצמו ועל החיים.

 

 

ולהלן מידע ראשוני על הצגות התחרות שנבחרו השנה

 

נובח על הירח

מאת עופר שפריר

מחזה שכונה.

 

שפיץ - כלב רחוב, מעורב, שורד אמיתי וחכם, מגיע לשכונה. קפטן - כלב משטרה בדימוס, זקן, שמנסה לשמור על הסדר. מתי – כלב תחרויות, יפה, אתלט, מרשים ולא חכם, שעסוק בטיפוח והאימונים. בוקסי – הבריון של השכונה, אלים וחזק. וחשובה מכולם, ליידי – כלבה יפיפייה, עצובה, מחפשת את גוריה שנמסרו לאימוץ. זהו סיפור על חבורת שורדים, בעלת דעות קדומות, פחדים ומעמדות, שאל תוכה פורץ חבר חדש שטורף את הקלפים ומחייב את החבורה כולה לבחון את עצמה מחדש. והאהבה מנצחת.

 

 

למשל שועל

מחזמר מאת חמוטל בן זאב על פי סיפור מאת יאקי מחרז בימוי: נדב אסולין מוזיקה: דורי בן זאב

 

עידן חדש מגיע ליער. מלכה הלביאה מחלקת דירות פאר במגדלי יוקרה, היער ייהרס ויוקם בו פארק. בין שאר חיות היער, ארבעה חברים. שאולי השועל, צבי הצב, מלי הנמלה וחסיה החסידה. שאולי הוא הלץ השובב. עסוק כל הזמן בתחבולות ותעלולים. חבריו סובלים ממנו אך ניכר שהוא הרוח החיה בחבורה ונותן לחייהם עניין. שלושת החברים נוטשים את השועל וממהרים לדירות החדשות רק כדי לגלות שהלביאה מנהלת אותם כעסק לכל דבר. הדירות מתקלפות והופכות לכלובים. ובהשראת שאולי החיות נוטשות את הפאר המזויף וחוזרות עם חבריהן השועל ליער, מקומן הטבעי.

 

זמרים

מאת אלדד כהן בימוי ירדן בר-כוכבא הלפרין

 

חמור זקן שכוחו אזל בורח מחוות אדונו לפני שזה ימית אותו. הוא הולך לעיר הגדולה להגשים חלום ולהיות זמר. אל החמור מצטרפים תרנגול זקן שנידון להיזרק למרק, חתול קשיש ששיניו כהו וגברתו מאיימת להטביעו בנהר, וכלב זקן וחלוש שלא יכול לצוד עוד ואדונו רוצה לירות בו. כולם מצטרפים אל החמור לנסות את מזלם בעיר הגדולה כזמרים. חבורה שעבר זמנה, מצליחים להתרומם מעפר להמציא את עצמה מחדש. הם לא יתנו שידרכו עליהם יותר.

 

יואל אמר

כתיבה ולחנים: רונית קנו ליווי אומנותי: מרית בן ישראל יעוץ בימוי: נעמי יואלי

עיצוב: מיטל רז עיבודים: יהוא ירון ורונית קנו שירה נגינה ומשחק: יהוא ירון ורונית קנו

הפקה: תאטרון הקרון

 

בהשראת הספר "בפברואר כדאי לקנות פילים" מאת יואל הופמן

מופע שירים ודיאלוגים שנון ופיוטי על - הרים מדברים, מטוסים שדוגרים על ביצים, מפלצת שאוכלת את עצמה, מחשבות של שני זרים הנפגשות ברחוב, השמש במחיר מבצע, ואלוהים בקע מביצה... ובעצם זהו מופע שמתעסק בשאלות קיומיות שילדים (וגם מבוגרים) שואלים. בפחדים, הגנות, נחמות, אמונות ומשאלות לב. מלבד שני השחקנים/זמרים נוכח על הבמה חבר דמיוני – יואל, זה שבגללו הכל התחיל. מאשימים אותו כשצריך, עושים את דברו כשהוא מבקש, רוצים אותו ונמנעים ממנו. המופע מוגש ומלווה בכלי נגינה – קונטרבס, גיטרות, כלי נשיפה, וצעצועים.

 

הגמדים מתחת לשמיכות

מאת צדוק צמח על פי סיפור הגמדים מתחת לשמיכות מאת צדוק צמח

 

אורי מתוסכל מאביו הסופר שכל הלילה כותב ובבוקר ישן. אביו חסר לו. הוא מנסה להעיר את האב וזה מתרץ לו ומספר שיש גמדים בתוך המערות של השמיכה ושהוא חייב לעזור להם. הילד נשאב אל הסיפור והשמיכה ומגיע אל עולם פנטסטי בו גמדים מדוכאים, נשלטים על ידי האב הסופר. בעזרת אורי הגמדים מתמרדים ומשנים את הסיפור. ואורי התבגר קצת ויכול לשחרר את אביו וללכת לשחק עם ילדי השכנים.

 

בפסטיבל יתקיימו כ 200 אירועים שיכללו חוץ מהצגות התחרות, הצגות ממיטב הרפרטואר של הצגות הילדים ומופעי תיאטרון רחוב מרחבי העולם: מצרפת, אנגליה, איטליה והולנד וכן גם מישראל אשר יהיו פתוחים לקהל הרחב בניהול האמנותי של קבוצת התיאטרון "אורתו-דה" – ינון צפריר ואבי גיבסון בראל

 

פסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים הינו הפסטיבל הבינלאומי היחיד בארץ, המושך אליו מידי שנה עשרות אלפי מבקרים מכל הארץ ומספק חווייה תרבותית לכל המשפחה, חווייה המעשירה את הדמיון ומחזקת את המודעות לעולם התיאטרון.

 

הפסטיבל מופק ע" התיאטרון העירוני חיפה.

מנכל"ית הפסטיבל: ניצה בן צבי

מנהל אמנותי תיאטרון חיפה: משה נאור

מנהל אמנותי של הפסטיבל: נורמן עיסא

 

מצפים לראותכם גם השנה 

להתראות בפסטיבל!

בר ניווט לשוניות
תיאטרון חיפה
שלום, איך נוכל לעזור לך?