פסטיבל 2018 - הזוכים הגדולים !!

צילום: דור אהרון (הגדל)

"הנסיך מפלסטלינה" היא ההצגה הזוכה ו"מופע פח" מספרד ומקסיקו הוא המופע הזוכה בתיאטרון הרחוב בפסטיבל חיפה הבינלאומי ה – 28 להצגות ילדים
 
למעלה מ-60 אלף מבקרים פקדו עד כה את הפסטיבל ונהנו משפע הצגות המקור, מהצגות מובילות של מיטב תאטראות הילדים בארץ וממופעי רחוב שלוקטו מכל העולם.


בטקס הוכרזו הזוכים של "פסטיבל חיפה הבינלאומי ה- 28 להצגות ילדים" לשנת 2018.
במקום הראשון, בקטגוריית ההצגה הטובה ביותר לילדים, זכתה ההצגה "הנסיך מפלסטלינה" בהשראת הספר "יסה, בלוואל צ'י" של הסופר ההולנדי הארם דה יונגה.
"הנסיך מפלסטלינה״ מביאה את סיפורם המדהים של רוג'ר ויסה בני התשע, שני ילדים מעולמות שונים הנפגשים בימי מלחמת העולם השנייה. רוג'ר, ילד הולנדי-נוצרי, גר עם הוריו בצד הבטוח של העיר, בעוד שיסה היהודייה גרה לבדה בגטו ומתחפשת לבן כדי לשרוד. השניים ממציאים עולם דמיוני בו יסה היא נסיך של ממלכה קסומה בשם 'פלסטלינה' ורוג'ר הוא לוחם אמיץ ויד ימינה.
את ההצגה ביים דויד בילנקה על פי מחזה מאת רענן פז והשתתפו בה עומר יצחקי, אורן הגני והנגן אסף רוט.
 מנימוקי השופטים בבחירה: "יצירה אמיצה, כנה ולא מתפשרת, המצליחה לשמור על אופטימיות, קלילות ותום בתוך מציאות מורכבת. כל מרכיבי ההצגה עובדים בהרמוניה וחוברים יחד לכדי יצירה אחת שלמה. ההצגה סוחפת את קהל הילדים אל תוך עולם מלא דמיון וקסם בעזרת אלמנטים מקוריים". ההצגה זכתה בפרס כספי של 10,000 ₪ מתנת קרן תרבות חיפה.


כ-150 מחזות הוגשו לוועדה בראשותו של המנהל האמנותי איציק ויינגרטן, מתוכם נבחרו אלו שעובדו להצגות התחרות של הפסטיבל. הזוכים בפרסים השונים נבחרו על ידי ועידת שופטים שכללה את: רועי שגב – במאי ומחזאי, שי פיטובסקי - מחזאי, במאי ומנהל אמנותי של תיאטרון אלעד, יפעת ית"ח-רון - מנהלת אמנותית ודרמטורגית, רובי קסוס – מחזאי, במאי ומוסיקאי וחדוה כהן - מנהלת אגף התרבות וסל תרבות ישובי נתניה.


"מופע פח" ממקסיקו וספרד הוא הזוכה במופע הרחוב הטוב ביותר, תאטרון חפצים מלא דמיון ורוח על שקית אחת אוהבת שחלמה להיות כוכבת. "סקנדל בסל" מהולנד זכה בפרס הראשון לתהלוכת הרחוב הטובה ביותר וציון לשבח ניתן למופע "תזמון זה הכל" מיפן .

השנה השתתפו לראשונה בוועדת השופטים של הצגות תיאטרון הרחוב באוויר הפתוח המנהלים האומנותיים של פסטיבל "Fire de teatre de Titelles de Lleida"מספרד  Sergi grimau grageraו Mireia perna soler וזאת כחלק משיתוף פעולה בין הפסטיבלים, שמטרתו לקדם את החשיפה הבינלאומית לאמנים המשתתפים בפסטיבל. אליהם הצטרף יואב מיכאלי מישראל.


פסטיבל חיפה הפך לאורך השנים לחותמת של איכות בתחום תיאטרון הילדים ולאחד האירועים המרגשים והמעשירים עבור הורים וילדים. השנה עמד הפסטיבל בסימן 70 שנה למדינת ישראל וזכה להצלחה עצומה השנה עם למעלה מ-60 אלף מבקרים עד כה ולרוב ההצגות רבות אזלו הכרטיסים מראש. ההצגה הפותחת- "בלונה"- יצירת תיאטרון מוזיקלית על פי ספרה של שירה גפן ובשיתוף התזמורת הסימפונית של חיפה, זכתה להצלחה גדולה והציגה מול אולמות מלאים במהלך הפסטיבל.


הפסטיבל הופק על ידי תיאטרון חיפה ובניהולם של מנכל"ית תיאטרון חיפה- ניצה בן צבי, המנהל האומנותי של תיאטרון חיפה- משה נאור, המנהל האומנותי של הפסטיבל- איציק ויינגרטן והמנהלים האמנותיים של תיאטרון הרחוב באוויר הפתוח- ינון צפריר ואבי גיבסון בר-אל מתיאטרון אורתו-דה.

 

 

רשימת הזוכים המלאה:


הצגות מקור

 

· פרס הצגת הילדים הטובה ביותר – "הנסיך מפלסטלינה".
· פרס המחזה – רענן פז, "הנסיך מפלסטלינה".
· פרס הבימוי – גמא פריד, "קאיטוש  הילד המכשף".
· פרס השחקנית – עומר יצחקי, "הנסיך מפלסטלינה".
· פרס השחקן -  רוי סער, "קאיטוש הילד המכשף".
· פרס התפאורה – רועי ואטורי, "דוט והקנגורו".
· פרס התלבושות –יהודית אהרון, "דוט והקנגורו".
. נגינה חיה על הבמה-אסף רוט, "הנסיך מפלסטלינה".
· פרס המוסיקה – דניאל סלומון, "אגדת הילדה והעורבים".
· פרס התאורה – אסף ברנע, "אגדת הילדה והעורבים".
· פרס עיצוב תנועה- גל סבו, "אגדת הילדה והעורבים".
. ציון לשבח על עיצוב תפאורה- ליטל רייס, "קאיטוש הילד המכשף".
. ציון לשבח על יצירת שפה- "אליק בליק".
. ציון לשבח על עיצוב בובות- רועי ואטורי, שמואל שוחט.
. ציון לשבח על עבודת אנסמבל- "אגדת הילדה והעורבים".
. אות הוקרה לשחקנית שיר אברמוב, "קאיטוש הילד המכשף".
. אות הוקרה לשחקנית ענבל רז, "אליק בליק".
. אות הוקרה לשחקן ליאור חסון, "אליק בליק".
 


תיאטרון רחוב

פרס המופע הטוב ביותר בתיאטרון רחוב באוויר הפתוח-"מופע פח" מספרד ומקסיקו

פרס התהלוכה הטובה ביותר באוויר הפתוח – "סקנדל בסל" מהולנד

פרס ציון לשבח למופע תיאטרון הרחוב באוויר הפתוח –"תזמון זה הכל" מיפן

 

בר ניווט לשוניות
תיאטרון חיפה
שלום, איך נוכל לעזור לך?