הנסיך מפלסטלינה

צילום: יוסי צבקר (הגדל)
שנה:
2020

תיאטרון גושן מציג:

 

הצגת תחרות בפסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים 2018. זוכת 4 פרסים! פרס ההצגה הטובה ביותר, פרס המחזה, פרס השחקנית ופרס המוזיקה החיה.

 

 

גילאי 10-13

 

המחזה מתרחש בימי מלחמת העולם השנייה, בהולנד הכבושה על ידי השלטון הנאצי. במרכז המחזה עומדת דמותו של רוג'ר, ילד הולנדי נוצרי בן 10.


יום אחד רוג'ר רואה ילד שגונב לחם מחייל גרמני. הוא נדהם מהאומץ של הגנב המסתורי ומחליט לעקוב אחריו. בלי לשים לב, רוג'ר מגיע למזרח השחור, האזור שאליו לקחו את כל היהודים. לפתע מתחילות הפגזות אוויריות, רעש של מטוסים ואזעקות. רוג'ר מחפש מחסה, נלחץ ומתעלף.


כשרוג'ר מתעורר הוא מוצא עצמו בתוך מרתף רעוע ומולו עומד הילד הגנב. לילד קוראים יסה. גם הוא בן 10 וחי לבד בלי שאף אחד ישמור עליו. יסה מספר לרוג'ר שהוא נסיך של ממלכה רחוקה ששמה 'פלסטלינה' ויום אחד אבא שלו יחזור על מטוס, הם ינצחו את כל החיילים ויחזרו לממלכה שלהם. בינתיים הוא חי בארמון שלו ומחפש דרכים לנצח את הגרמנים ממש לבדו. יסה סוחף את רוג'ר בסיפוריו המדהימים על הממלכה הקסומה, שם יש גחליליות אש, נהרות לבה ופצצות משומן נמרים. רוג'ר נשבה בקסמו של הילד המסתורי ומבטיח לעזור לו ככל יכולתו.


האמת שרוג'ר לא יודע היא שיסה הוא לא ילד אלא ילדה יהודייה. לפני שהגרמנים לקחו את אבא שלה הוא אמר לה שהחיילים רעים מאוד לבנות ואסור שאף אחד יידע שהיא בת. 


המחזה 'הנסיך מפלסטלינה' הוא סיפור על הישרדות, התבגרות בטרם עת, והיכולת לשרוד בעזרת משחקי דמיון ופנטזיה.

 

משך הצגה: כ-55 דקות

 

 

 הסרט זמין לצפיה עד יום שבת 17/10 בשעה 23:59.
 

בר ניווט לשוניות
יוצרים ושחקניםמדיה
 • מחזה: רענן פז
  בימוי: דיויד בילנקה
  מוסיקה: אסף רוט
  תפאורה ותלבושות: מירב נתנאל דנון
  עיצוב אביזרים ואיורים: ריה לידר
  עיצוב תאורה: יחיאל אורגל
  שחקנים: אורן הגני, עומר יצחקי, אסף רוט
  הפקה: תיאטרון גושןעבור אל הלשונית הבאה
תיאטרון חיפה
שלום, איך נוכל לעזור לך?